V utorok 21.11.2017 sa v priestoroch vynovenej Klubovne PUZZLE uskutočnil workshop pečenia oblátok pre formálne i neformálne opatrovateľky. Nešlo však len o možnosť vyskúšať si pečenie oblátok: ako sme povedali na úvod stretnutia, naším hlavným cieľom bolo účastníčky povzbudiť, pretože ony sú tie, ktoré svojimi návštevami povzbudzujú iných, najmä starších a chorých, a „je dôležité, aby tí, čo povzbudzujú boli sami povzbudzovaní.“

Popri pečení oblátok rôznych príchutí, kedy si účastníčky skúšali prácu s oblátkovačom, prebiehala diskusia o osobných skúsenostiach s opatrovaním. Atmosféru podujatia nám spríjemňovalo aj hudobné vystúpenie Dušana Havrillu.

Akcie sa zúčastnilo 25 ľudí. Najmladší 9-ročný účastník prišiel so svojou babkou, ktorá sa už roky venuje návštevnej službe. Nápad workshopu sa ľuďom páčil a boli by veľmi radi, ak by sa z neho stala každoročná tradícia.

Sme veľmi vďační Nadácii SOCIA, ktorá neváhala podporiť náš projekt Služba blížnym a tiež pani Anne Bakalárovej, ktorá prišla s výborným nápadom zakúpiť oblátkovač, vďaka ktorému môžeme aj po skončení projektu podporiť našu opatrovateľskú službu a pracovnú terapiu dievčat z Domova na polceste Hniezdo.