DVD sprievodca

DVD sprievodca

 DVD sprievodca
„A čo teraz?“

Odchod z detského domova so sebou prináša mnoho nových vecí, s ktorými sa musíš vysporiadať. Zrejme si kladieš otázku: „A čo teraz?“. Na tomto mieste by sme ti ju radi pomohli zodpovedať. V DVD sprievodcovi vystupujú šiesti mladí ľudia, ktorí vyrastali v detských domovoch alebo na ulici. Rozprávajú, čo je dôležité urobiť po odchode z detského domova, a zároveň hovoria o svojich životných príbehoch, úspechoch i neúspechoch.

DVD sprievodca obsahuje tieto časti:

 1. diel: A čo teraz, keď sa blíži odchod? (40 min.)
  TY a príprava na odchod (5:09)
  TY a odchod z detského domova (4:47)
  TY a chyby (29:32)

 2. diel: A čo teraz, keď som už odišiel? (32 min.)
  TY a prvé kroky na úradoch (10:20)
  TY a práca (21:52)

Pozri si ukážku z nášho DVD sprievodcu:

Tento DVD sprievodca je určený pre mladých dospelých pred, alebo po odchode z detského domova a pre sociálnych pracovníkov detských domovov.

Celý obsah DVD nájdete zdarma na našich stránkach:

Sprievodca je vyrobený na to, aby bol nápomocný pri odchode,
alebo pri prípravách na odchod z domova.

Som “domováčka” a bojím sa odchodu. Preto si občas na mobile či notebooku pozerám DVD – A čo teraz? Veľmi mi pomáha, keď sa už teraz aj takto cez DVD pripravujem a dozvedám čo ma čaká.— Eva 17 rokov (1 rok pred odchodom z detského domova)

Prípravu, ktorú sme mali v decáku som flákal. Keď som prišiel do Domova na polceste bol som vyhúkaný. Nečakal som, že toho bude až tak veľa. Nevedel som čo mám robiť, a tak som si pustil toto DVD. Pomohlo mi, pretože som tu našiel odpovede na otázky – čo mám robiť, na čo nezabudnúť, na aký úrad ísť a prečo.— Milan 18 rokov (odišiel z detského domova pred mesiacom)

Nikdy ma nebavilo počúvať „sociálne“ na prípravách. Zlepšilo sa to, až keď nám začali na prípravách púšťať toto DVD. Teraz je to niečo úplne iné, oveľa zaujímavejšie. V tomto DVD vystupujú ľudia ako my, čo boli v decáku, pestúnskej rodine či na ulici. A je o reálnom živote. Preto sa mi veľmi páči toto DVD.— Katka 16 rokov (2.roky pred odchodom)

Ak sa Vám náš DVD sprievodca páči, môžete nás podporiť poukázaním ľubovoľnej sumy na č. účtu: 0503970447/0900.

IBAN: SK1309000000000503970447

V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok alebo návrhov na zlepšenie nás neváhaj kontaktovať na relevant@relevant.sk, alebo nám nechaj odkaz pomocou komentára nižšie.