Existuje veľa užitočných aktivít, ktoré nám môžu pomôcť k tomu, aby nám to myslelo lepšie. Stačí len jedno: robiť ich. O tom, akými spôsobmi môžeme podporiť našu pamäť sme sa dozvedeli 24.7.2017 počas tréningu pamäte organizovaného v rámci projektu Služba blížnym, ktorý z Fondu Lienka Pomoci podporila Nadácia Socia.

Tréningu, ktorý v priestoroch Farského úradu ECAV viedol pán Peter Michančo, sa zúčastnili prevažne neformálne opatrovateľky. Medzi nimi boli aj dievčatá z Domova na polceste Hniezdo, ktoré vo voľnom čase chodievajú navštevovať milú staršiu klientku v domove sociálnych služieb. Prítomné boli aj opatrovateľky z našej domácej opatrovateľskej služby a neformálne opatrovateľky zo zboru Cirkvi bratskej v Prešove.

Tréning pamäte 24.7.2017

Počas stretnutia sme prezentovali hry, literatúru a materiály pre uľahčenie alebo skvalitnenie opatrovateľskej praxe, ktoré si môžu v rámci projektu  neformálni opatrovatelia  a opatrovateľky zapožičať.

Prezentovali sme budúce aktivity a hľadali najlepší návrh motívu na oblátkovač, ktorý využijeme pre pečenie vianočných oblátok na dobročinné účely.

Ďakujeme Nadácii Socia za dôveru a podporu nášho projektu a tešíme sa na ďalší tréning. Ak sa venujete opatrovaniu alebo máte záujem dozvedieť sa viac o tom, akými spôsobmi môžeme trénovať svoju pamäť, ste vítaní na septembrovom pokračovaní tréningu. Informácie zverejníme včas na našom Facebooku.