Začiatok leta sme privítali grilovačkou vo farskej záhrade. Na spoločné stretnutie aj oslavu sme mali viacero dôvodov. Zdenka aj Paťka z Hniezda úspešne ukončili svoje štúdium na škole a Zdenka sa zároveň rozlúčila z dôvodu, že si našla prácu v Starej Turej, kde aj v nedeľu odcestovala.

Keďže bola medzi nami dva a pol roka, bolo fajn ešte raz sa so všetkými stretnúť. A tak sme sa stretli súčasní aj bývalí zamestnanci, dievčatá aj opatrovateľky, ktoré s dievčatami v Hniezde pracovali. Igor ako hlavný šéfkuchár nám spolu s Filipom pripravil vynikajúce občerstvenie, Martinka z Hniezda ako aj ostatné žienky upiekli vynikajúce koláčiky a spoločne sme tak pripravili všetko pre to, aby sme mohli stráviť pohodový čas. Aj počasie nám napriek predpovediam vyšlo naozaj príjemné.

Úvodné slovo si zobral Marek, ktorému sme, ako aj jeho manželke Alenke, zároveň zablahoželali k narodeniu dcérky Zuzky. Hlavný prejav si pripravila Paťka. Bolo to dojemné, keďže Paťka so Zdenkou trávili spolu naozaj veľa času. Následne sa prihovorila aj sociálna pracovníčka Janka, ktorá posledný rok dievčatá viedla a pomáhala im so všetkým, čo potrebovali. Zdenke prajeme všetko dobré, Božie požehnanie, trpezlivosť a vytrvalosť na ceste životom, na ktorej urobila ďalší odvážny krok.