Už vyše roka pracujeme na DVD sprievodcovi „A čo teraz?“ nie len pre mladých dospelých pripravujúcich sa na odchod z detských domovov. Tento audiovizuálny materiál postupne dostáva finálnu podobu, ale predtým ako ho vypustíme do sveta sme sa chceli na názor opýtať odborníkov, ľudí, ktorí sa v tejto sfére dennodenne pohybujú, pracovníkov detských domovov.

12. februára sme pozvali takmer 40 pracovníkov s ich zverencami na premietanie druhej časti tohto DVD sprievodcu, aby nám následne povedali svoje odporúčania. Nech je tento materiál užitočným nástrojom pri prípravách na odchod z detského domova. Obsahom druhej časti boli skúsenosti 6 ľudí po odchode z „decáku“. Ako sa oni vysporiadali s touto skutočnosťou, čo urobili správne, ale aj čo urobili zle. Reakcia na vyše polhodinový dokument nás potešila. Pracovníkom sa páčila komplexnosť materiálu, ktorí okrem výpovedí obsahuje aj mnoho materiálov a vzorovo vyplnených formulárov, a taktiež metodiku na prácu s DVD sprievodcom.

Prezentácia DVD 01

Vladimír Žiga z Detského domova v Žakarovciach na adresu DVD sprievodcu povedal: „Ja si myslím, že nám týmto videom skutočne veľa pomohli, pretože som mal vždy otázky čo bude. Niektoré otázky sú zodpovedané a na niektoré budem ešte hľadať odpoveď. Najviac ma však zaujala myšlienka, že sa nemám vzdávať.“