Na prelome januára a februára sme pre dievčatá z Hniezda a chlapcov z Domu na polceste vo Veľkom Slavkove pripravili v poradí už tretí zážitkový tábor, ktorý nadväzoval na školenia osobnostného rozvoja. Tie od septembra 2016 realizujeme v spolupráci so Strediskom evanjelickej diakonie (SED) Veľký Slavkov s cieľom pomôcť znevýhodneným mladým ľuďom z domovov na polceste zaradiť sa do zdravého spoločenského a pracovného života.

Tábor „Nespútaný“, ktorý sme strávili vo Vikartovskom mlyne v Nízkych Tatrách, uzavrel tretiu fázu školení zameranú na nezávislosť a s ňou spojené témy ako asertivita, tlak skupiny, vzťahy, hodnoty a rozhodovanie či praktická príprava na pracovný pohovor. Všetky tieto témy sa nám podarilo zakomponovať do hry „Útek z väzenia“, v ktorej sa účastníci s každou splnenou úlohou posúvali bližšie k slobode tak, ako im v reálnom živote majú naše tréningy pomôcť posunúť sa bližšie k samostatnosti.

Popri práci na osamostatňovaní sa sme mohli stráviť čas spolu aj pri zimných športoch v réžii tímu SED a zábavných hrách, ktoré si na účastníkov nachystali naši európski dobrovoľníci. Odmenou na konci bola oslava „Dňa nezávislosti“ v americkom štýle s tradičnými pochúťkami aj ohňostrojom 🙂

„Tábor bol neuveriteľné bohatý. Naši sociálni pracovníci si pre nás pripravili mnoho pekných aktivít. Mohli sme počuť svedectvá o tom, ako konal Boh v životoch našich priateľov. Bol to najkrajší a najpoučnejší tábor, v akom som bola,“ zhodnotila akciu Paťka Horváthová z Domova na polceste Hniezdo.

Po päťdňovom campe nasleduje blok poslednej štvrtej fázy tréningov osobnostného rozvoja, do ktorých sa môžeme pustiť povzbudení z postupných pokrokov, ktoré vidíme na mladých ľuďoch, s ktorými pracujeme.

Ďakujeme tímu Penziónu Vikartovský mlyn za výborné služby a pohostinnosť, našim kolegom zo SED-u a Relevantu za ochotu podeliť sa s nami o svoje osobné príbehy, a Anne a Jonathanovi za pomoc s prípravou a vedením aktivít.

Zážitkový tábor „Nespútaný“ sme mohli zrealizovať vďaka projektu Veľký krok do života, ktorý podporuje nadácia The VELUX Foundations. Tej v mene všetkých dievčat a chlapcov, ktorí sa tábora zúčastnili, ďakujeme!