14. novembra sme úspešne znovu odštartovali projekt v Klubovni Puzzle s názvom „Povolania“, ktorý prostredníctvom našich hostí prináša mladým ľuďom aktuálne informácie o konkrétnej práci a povolaní, možnostiach uplatnenia sa na trhu práce, štúdiu, či v dnešnej dobe tak potrebnej praxe. Povolania tiež ponúkajú možnosť networkingu a spoznania nových zaujímavých ľudí.

Povolanie, o ktorom sme diskutovali naposledy bolo učiteľ. Veľké ďakujem  patrí hosťom  Mariánovi Damankošovi, Marte Fudalyovej a  Zuzane Nichtovej, ktorí nám v diskusii prezradili, ako sa k učiteľstvu dostali, čomu všetkému sa venujú, ako vyzerá bežný deň učiteľa a rôzne ďalšie praktické informácie o možnostiach a úskaliach učiteľstva na Slovensku aj v zahraničí.

Dozvedeli sme sa tiež o rôznych pedagogických prístupoch či projektoch, konkrétne o programe Teach for Slovakia a tzv. Montessori pedagogike. Moderovanú diskusiu viedol Ján Pastirčák, ktorému tiež patrí veľká vďaka. Celý večer nás sprevádzala príjemná atmosféra v Klubovni Puzzle a už teraz sa tešíme na ďalšie povolanie, ktoré je v súčasnosti in: Informatik alebo tzv. „IT“. Nenechajte si to ujsť! 😉

Fotografie z podujatia nájdete v Galérii.