V rámci série tréningov pre mladých dospelých na rozvoj sociálnych a praktických zručností sme vo februári uskutočnili už piaty zážitkový tábor v poradí. Názov nesie v sebe naše prianie aj očakávaný výsledok, ku ktorému veríme, že nášho mladého klienta doterajšie školenia zaviedli. Chlapci z domovu na polceste SED a dievčatá     z Hniezda si tentokrát počas tábora prešli na vlastnej koži, čo to znamená niekam patriť, tvoriť trvácne vzťahy a byť súčasťou komunity. K tomuto zážitku prispievalo aj sympatické prostredie penziónu Vikartovský mlyn a okolitej prírody, kde sme sa ako skupina ocitli už po druhýkrát. K dispozícii sme mali aj blízke lyžiarske stredisko či plaváreň a telocvičňu, ktoré sme neváhali využiť.

Cesta ,,nového človeka“ však neskončila len pri domácom krbe, pingpongovom stole a vzájomných kamarátstvach. Naopak, musel vykročiť ďalej do neznámeho sveta, kde si pomôže len s tým, čo už sám získal a naučil sa. Preto sme uskutočnili poobedie naplnené mini worshopmi rôzneho zamerania, kde sme zistili aké náročné alebo naopak jednoduché je naučiť sa novú zručnosť a robiť ju naozaj dobre. Dokázali by ste si zaviazať kravatu alebo urobiť raw tyčinku v priebehu polhodiny?

Nasledujúci deň sme si svoje osobné hodnoty a schopnosť kráčať nezávisle životom overili aj priamo v teréne a divočine tatranských hôr, kde nás čakala fyzicky aj psychicky náročná, no o to zaujímavejšia aktivita. Každý účastník mal možnosť vybrať si, či je pre neho dôležitejšie zdravie, priateľstvá, múdrosť alebo peniaze a váhu týchto rozhodnutí pocítil aj vo vlastnom batohu počas kráčania prírodou 🙂 Napokon sme sa dostali až do štvrtej fázy,  kde sa  z  našich  mladých  stali  skutočne bohatí ľudia, ktorí si uvedomujú, že majú  čo dať svojmu  okoliu a spoločnosti a sú si aj vedomí svojej hodnoty.