Milí priatelia, ak sa chcete zapojiť do pomoci Ukrajine, dávame do pozornosti iniciatívu ECAV Reálna a okamžitá pomoc utečencom z Ukrajiny

https://www.ecav.sk/aktuality/stanoviska-a-vyjadrenia/realna-a-okamzita-pomoc-utecencom-z-ukrajiny

Chceme vás v rámci zbierky požiadať o pomoc pre ľudí na Ukrajine, potrebné sú nasledovné veci:

  • deky, spacáky, karimatky, čiapky (najmä detské) a detské rukavice
  • materiál do balíčkov prvej pomoci – potreby dennej hygieny – vlhčené obrúsky (menší formát), hygienické vreckovky, pol litrový nápoj (džús, minerálka) ovocné pyré pre deti v tubách, trvanlivé, alebo energetické tyčinky (riadne zabalené a s platnou dobou trvanlivosti), ovocie (jablko, rôzne druhy trvácnejšieho tropického ovocia po 1 ks)
  • pre deti sú vítané aj potrebné plienky, ideálne v menších baleniach
  • potrebné sú aj staršie detské kočíky tzv. buginy, ktoré sú ľahko skladateľné, nakoľko mnohé matky prenášajú deti len na rukách.

Uvedené veci môžete prinášať na do priestorov Relevantu na Svätoplukovej 12 v Prešove od pondelka 28.2.2022 od 8:00 hod.

Prvý prevoz materiálu by sa uskutočnil v stredu 2.3.2022 a následne aj v piatok 4.3.2022.

Kontakt 0908 197 401 alebo 0907 996 377, relevant@relevant.sk

Ak vnímate svoje povolanie do pomoci v úlohe dobrovoľníka, ktorý sa angažuje v oblasti prvého kontaktu na hraniciach, prípadne je schopný rozličných druhov sprievodu, pomoci, či asistencie utečencom v rôznych častiach republiky, prosíme, vyplňte tento jednoduchý formulár. Bude akýmsi odrazovým mostíkom, najmä pri spolupráci so zložkami našej Ekumenickej pastoračnej služby v OZ a OS SR, resp. s orgánmi Ministerstva vnútra, ktoré sa budú oficiálne angažovať v oblasti pomoci utečencom: https://forms.gle/rjQk2JT8vbYkdtwD9

Ak máte možnosť ubytovať vo svojej domácnosti či vo svojej nehnuteľnosti ľudí z Ukrajiny, vyplňte tento formulár:

https://forms.gle/vWNw6eoPkNU8JVLQ8