Myslím, že nikto nebude pochybovať o tom, že priatelia sú v našich životoch veľmi dôležití. S nimi sa veci zvládajú ľahšie a život je veselší.

Naša služba, nielen pre dievčatá z Hniezda, nám okrem pomoci dáva jeden obrovský benefit; možnosť spoznávať vzácnych ľudí, ktorí vám dvihnú telefón aj po ich pracovnej dobe, zavolajú vás už po niekoľký krát znova na hokejový zápas, kde „okrem“ lístkov myslia na oveľa viac.

Keď potom vidíme tú radosť a nadšenie v očiach našich dievčat i chlapcov, ale i v očiach detí z detských domovov, povieme si, že to úsilie stojí za to. Že to všetko má veľkú cenu. Je to dobrá, zmysluplná práca, za ktorú sme vďační.

Vidíme, ako práca jedných, zapadá do tej druhej a ako sa vzájomne dopĺňa. Sme veľmi vďační, že môžeme patriť k tým, ktorých Nadácia U. S. Košice podporuje finančne aj morálne a tiež za to, že môžeme byť spolu.

Na hokejovom zápase medzi HC Košice a HK Dukla Trenčín 31.01.2017 sa okrem Paťky z Hniezda zúčastnili aj chlapci z Domova na polceste vo Veľkom Slavkove aj klienti z Domova na polceste D-partner. Všetci boli radi, že sme mohli spoločne stráviť vzácny, budujúci čas. Uvedomila som si, že sa potrebujeme navzájom stretávať aj takto neformálne, pretože potom všetko plynie oveľa jednoduchšie. Vždy tu ale musí byť niekto, od koho príde impulz, aby veci aj v bežnom živote mohli ísť tým správnym smerom.

Ivana Blecharžová