„Volám sa Oľga* a bývam v Hniezde, čo je domov na polceste – byt pre dievčatá ako ja, ktoré boli v detskom domove. Tu môžem vďaka projektu pracovať. Naučila som sa už sadiť bylinky, vyrábať náušnice, vyrábať mydlá a obálky, učím sa písať články… Nie je ani tak dôležité to, čo sme vyrábali, ako to, že som sa pri tom naučila, že musím chodiť do práce načas, že aj materiál niečo stojí, že keď mi niekto niečo povie, nemôžem sa hneď uraziť a byť bezočivá a mala by som komunikovať a správať sa slušne. Viem už tiež, že ak sa budem zle správať, môžu ma veľmi rýchlo vyhodiť a ja môžem prísť o prácu a šancu, ktorú som mala možnosť využiť. Naučila som sa, že musím pracovať aj keď sa mi nechce, snažiť sa komunikovať, vychádzať s ľuďmi a nerobiť probémy.

Ak by ste nám chceli v tejto práci pomôcť, môžete nám darovať materiál, ktorý budeme vedieť zúžitkovať, ako sú: kvetináče rôznych veľkostí a tvarov, misky pod kvetináče, zahradnícky substrát, bylinkové priesady, či odrezky z byliniek a kvetov, stužky, kreatívne papiere, motúzy z prírodného materiálu a podobne. Za to všetko budeme veľmi vďační. Veľmi by ste nám tým pomohli zarobiť peniažky na ďalší materiál, ktorý by sme potrebovali…

Učiť sa nové veci je vždy veľmi užitočné a praktické pre život. Skvelé je aj to, že mám možnosť posunúť získané vedomosti a zručnosti ďalej.“

Naše výrobky si môžete zakúpiť za dobrovoľný príspevok v predajni Patmos (Hlavná 137, Prešov) alebo aj na www.sashe.sk  – ARTbaby.

Tieto aktivity môžeme realizovať vďaka projektu „Spolu to dáme!“ podporovaného z programu ŠARIŠ ĽUĎOM II, ktorý realizuje spoločnosť Pivovary Topvar, a.s. za pomoci Komunitnej nadácie Veľký Šariš a projektu „Domováci domovákom“, ktorý podporil Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

*meno bolo na tento účel zmenené